Wybierz miasto:


Kategoria: Ona

Swingersi czyli wymiana partnerów

Swingersi – wymiana partnerów sposobem na nudę w związku?

Swinging – według Wikipedii to forma poligamicznej aktywności seksualnej, mówiąc prościej i w dużym uogólnieniu to forma wymiany partnerów lub rodzaj seksu grupowego, niektórzy swingersi twierdzą też, że jest to ich styl życia. Temat, jak każdy inny związany z seksem, jest drażliwy, sama praktyka ma swoich fanów, których według statystyk (ciekawe, w jakim stopniu odzwierciedlającym faktyczny stan rzeczy?) jest ok. 4% w naszym kraju oraz zagorzałych przeciwników. Zatem jak to jest z tym swingowaniem?


Swingersi – kilka słów na początek


W Polsce swinging stał się modny kilka lat temu i jego popularność nadal rośnie, jednak nie jest to zjawisko nowe. Pierwsze kluby swingersów powstały w latach 60, kiedy miała miejsce rewolucja seksualna, jednak sama praktyka wymiany partnerów i seksu grupowego jest z pewnością dużo starsza. Swinging pociąga coraz więcej osób, niektórzy przez swingowanie chcą zasmakować jak najwięcej z seksu, inni próbują w ten sposób urozmaicić swoje życie seksualne w długich związkach lub uratować je przed rozpadem. Wiadomo, że swingowanie nie jest społecznie akceptowane, nawet zdecydowana większość osób zdecydowanie piętnuje tego typu zachowania, uważając je za zboczenia. Niestety żyjemy w dosyć konserwatywnym kraju, gdzie wiele osób wciąż utożsamia seks tylko i wyłącznie z miłością i prokreacją, jednak wbrew pozorom nie brakuje i ciekawskich, którzy w poszukiwaniu emocji i nowych doznań wędrują między innymi do klubów swingersów.


Kto swinguje?Przekrój osób lubujących się w swingowaniu jest szeroki, znajdą się tam zarówno pary z niedużym stażem, jak i wieloletnie małżeństwa. Co różni jednych od drugich? W przypadku osób młodych, będących w stosunkowo krótkich związkach mowa na ogół o sposobie życia. Są to ludzie, którzy lubią seks i nie chcą w żaden sposób się ograniczać, swingowanie dla nich jest po prostu jednym z elementów codzienności. W przypadku par z długim, często nawet wieloletnim stażem, mowa jest raczej o ucieczce od sypialnianej monotonii lub próbie ratowania sypiącego się związku. Namiętność z czasem gaśnie, a przez swingowanie pary chcą wzniecić w sobie od nowa ogień, stają na zakręcie i próbują wypełnić seksem pustkę albo po prostu próbują czegoś nowego. Ponoć większość swingersów to ludzie zarabiający więcej niż najniższa krajowa, jednak nie ma żadnych danych ani statystyk potwierdzających sytuację ekonomiczną osób swingujących. Swingowanie jest kojarzone z osobami zamożnymi, głównie z tego powodu, że imprezy swingersów, bynajmniej te klubowe, są na ogół drogie i nie mogą sobie pozwolić na udział w nich wszyscy.


Gdzie swingować?


Wróćmy do wyżej wspomnianych imprez swingersów, te większości z nas kojarzą się z ekskluzywnymi imprezami tylko dla wybranych, czy tak jest w rzeczywistości? Niekoniecznie. Swingersi owszem spotykają się na luksusowych imprezach w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach, ale nie zawsze. Wiele spotkań tego typu odbywa się w prywatnych mieszkaniach i wynajętych hotelach lub pensjonatach, w zależności od tego, na co zdecydują się spotykające się ze sobą osoby. Najbardziej luksusowe imprezy swingersów rzeczywiście odbywają się w miejscach, o których sami uczestnicy dowiadują się dopiero w dzień organizowanego party.


Zasady swingowania


Swingowanie kojarzy się wielu osobom z zupełną wolnością i brakiem jakichkolwiek norm, jednak jest to nie do końca prawda. Zasady ustala grupa, to jej członkowie decydują, co wolno, a czego nie. Na dużych imprezach są one odgórnie ustalone, normą są odpowiednie stroje, czasami zakaz używania używek, lub usuwanie z miejsca imprezy osób, które przekraczają granice ich rozsądnego używania, zakaz robienia zdjęć i kręcenia filmów. Ogólnie obowiązującą zasadą swingowania jest to, że wszystko, co robimy, musi być akceptowane przez inne osoby, z którymi się bawimy, nic na siłę, jeżeli ktoś nie chce z nami nic robić, nie można mu tego narzucić, swingujemy tylko z tymi, którzy również chcą swingować z nami.